Menü
Alışveriş Sepetiniz

Tam Arpa Unu 250 gr


Tam Arpa Unu 250 gr

Yüzyıllardır Anadolu topraklarında yetiştirilen, buğdaydan sonra en çok tercih edilen ikinci tahıl olan arpa, genetik yapısı korunmuş, atalık tohumlardan elde edilir. Anadolu’da birçok ilimizde ekimi yapılsa da maalesef çoğu yörede yalnızca hayvanlara yapılan yemler için üretilmektedir.

Diğer birçok tahıl türüne oranla daha sert ve zor işlenebilir yapısından dolayı modern değirmenlerde öğütülemediğinden kırılganlığını artırabilmek için buğdayda olduğu gibi arpada da birçok katkı maddesi eklenir. Hiçbir katkı ve koruyucu madde eklenmemesi için ancak geleneksel yöntem olan taş değirmenlerde öğütülebilir.

Atalık ve yerli tohumların, genetiği değiştirilmiş hibrit tohumlara oranla veriminin oldukça düşük olması, ekiminin meşakkatli olması ve biçerken makine ile biçme imkanı olmadığından orakla biçilmesi, çiftçiler tarafından zamanla tercih edilmeyen bir tür olmasına sebep olmuştur. Ne yazık ki bu durum yalnızca arpanın daha çok hayvan yemi olarak kullanılmasına, insanlar için bir gıda maddesi olarak tercih edilmemesine sebep olmaktadır.

Kabuklarından ayrıştırılmamış, çimlendirilmeye hazır, ekilebilir ham arpadır.

 

“Tam Arpa Ununun faydaları nelerdir?” sorusunun yanıtlarına Dr. Aidin Salih’in Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde kitabının farklı bölümlerinde:

Şişliklerin kolay inmesini sağladığı,

Morukların ve cilt altı küçük kanamaların hızlı toparlanmasını sağladığı,

Mesane, böbrek ve safra kesesi ağrılarını giderdiği,

Karaciğer ve dalak hastalıklarına iyi geldiği,

Göğüs hastalıkları ve nezlede semptomları hafiflettiği,

İshali önlediği

 

Bilgilerine ulaşılır.

 

 

Sade Pazar Tam Arpa Ununun Özellikleri:

Gönüllü çiftçilere atalık tohumlardan ekimi konusunda teşvik çalışmalarımız sonucu suni gübresiz ve tarım ilaçsız tamamen geleneksel usulde yetiştirilmesini ve taş değirmenlerde öğütülmesini sağlıyoruz ve Sade Pazar güvencesi ile doğalı arayanlara sunuyoruz.

Başağından ayırma işlemi dışında herhangi bir işlemden geçmemiştir. Ekilebilir ve çimlendirilebilir halde ham kabuklu arpadır.

Ekiminden, elenmesine kadar hiçbir aşamasında katkı ve koruyucu kimyasallar içermez.

 

İçindekiler

Tam Arpa Unu (%100)

Net Ağırlık: 250 gr

Menşei: Türkiye

Alerjen Uyarısı: Glüten içerir.

Raf Ömrü: 12 Ay

 

Bilgilendirme:

Sade Pazar Tam Arpa Unu bir ilaç değildir. Herhangi bir tedavi amaçlı kullanımı için mutlak surette doktor gözetimi şarttır.

Tüm besinlerde olduğu gibi arpa ununun kulaktan dolma bilgilerle yanlış veya aşırı kullanımının fayda yerine zarar verdiği hekimlerin bildirdiği bilgilerle sabittir.

Hamile ve emzirenlerin, gıda olarak tüketse dahî doktor tavsiyesi ve gözetiminde kullanmaları gerekir.

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Tam , Arpa , Unu , 250 , gr