Menü
Alışveriş Sepetiniz

Tam Çavdar Unu 1 kg

Tam Çavdar Unu 1 kg

Orta ve Doğu Avrupa topraklarında yoğun olarak yetiştirilen, buğday ve arpadan sonra en çok tercih edilen tahıllardan olan çavdar, genetik yapısı korunmuş, atalık tohumlardan elde edilir. Anadolu’da birçok ilimizde ekimi yapılsa da maalesef çoğu yörede yalnızca hayvanlara yapılan yemler için üretilmektedir. Sert iklimlere yatkın olduğundan çavdarı en çok işleyen ülkeler genellikle Kuzey Avrupa ülkeleridir. Soğuk iklim tahılı olduğu için ülkemizde kış aylarında birçok şehrimizde ekilebilir.

Kepeğinden ayrılması güç bir yapısı olduğu ve bu yapı da öğütülmesini güçleştirdiği için mekanik öğütmeyi kolaylaştırma amaçlı birçok katkı maddesi eklenir. İçeriğinde daha az glüten barındırması sebebiyle de hamur işi yapılırken daha tok ve sert bir hamur elde edilir. Maalesef bu durum da çavdara olan talebi oldukça azaltmış durumda. Ancak besin değeri açısından oldukça zengin olması sayesinde son zamanlarda talepler de artmaya başlamıştır.Sade Pazar Tam Çavdar Ununun Özellikleri:

Gönüllü çiftçilere atalık tohumlardan ekimi konusunda teşvik çalışmalarımız sonucu suni gübresiz ve tarım ilaçsız tamamen geleneksel usulde yetiştirilmesini sağlıyoruz ve Sade Pazar güvencesi ile doğalı arayanlara sunuyoruz.

Kabuklarından ayrıştırılmadan, geleneksel yöntemlerle taş değirmende öğütülmüş Tam Çavdar Unudur.

Ekiminden, öğütülmesine kadar hiçbir aşamasında katkı ve koruyucu kimyasallar içermez.

 

İçindekiler

Tam Çavdar Unu (%100)

Net Ağırlık: 1000 gr

Menşei: Türkiye

Alerjen Uyarısı: Glüten içerir.

Raf Ömrü: 24 Ay

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Tam , Çavdar , Unu , 1 , kg