Menü
Alışveriş Sepetiniz

Dana Kavurma 200 gr

Dana Kavurma 200 gr

Ürünümüz %100 Dana etinden ve tek hayvandan üretilmektedir. Yağ oranı %5’ in altında olan kavurmalarımız bakır kazanda ve odun ateşinde pişirilmiştir. Vakumlu paketlerde satışa sunulmaktadır.

Peki, neden tek hayvandan etlerimizi hazırlıyoruz?

Dr. Aidin Salih Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde kitabında; “Peygamberimizin (s.a.v.) bir hayvanın etini başka hayvanın eti veya yağı ile tüketmediğini bildirmiştir. “diye yazmaktadır.

Bu durumun bilimsel olarak şöyle açıklanmaktadır;

Birbirine uygun olmayıp hazmı için farklı enzimler gerektiren yemekler birbiriyle karıştığında sindirilemez.

Örneğin, karışık et (örneğin, aynı cinsten iki farklı hayvanın eti, bir hayvanın eti ile bir diğerinin yağı, dana ile tavuk eti veya aklınıza gelebilecek herhangi bir et kombinasyonu), karışık yağlar (örneğin, koyun ile tavuk yağı, katı yağ ile sıvı yağ) birbirlerine zıttır.

Bu durum, sindirim esnasında enzimlerin üretilmesine engel olur ya da üretilen enzimlerin birbirini yok etmesine sebep olur. Yenen yemek sindirilmeden mayalanmaya veya çürümeye başlar.

Çürüme veya mayalanma sonucu oluşan zehirli ve asitli kalıntılar bağırsaklarda yaşayan faydalı mikropları öldürür, sinir uçlarını zehirleyerek bağırsakların hareketini yavaşlatır ve kabızlık ortaya çıkar.

Beslenmedeki hatalar devam ettikçe bağırsakların iç duvarları zehirli, yağlı atıklarla kaplanır.

Bağırsakların iç zarında yer alan ve görevi; hazmı tamamlanan maddeleri tanıyıp bunların kana geçişini sağlayan, zehirli kalıntıları ise kana karıştırmadan dışarı atmak olan milyonlarca tüycük bulunur. Sindirimi tamamlanamamış zehirli ve asitli kalıntılar bu tüycükleri çürütür. Tüycüklerin çürümesiyle kelleşen bağırsaklarda yaralar oluşur. Böylece bağırsakların iç dokuları, faydalı maddelerin yanı sıra zararlı, toksik maddeleri de kana karıştırır.

Hücrenin koruma mekanizması bozulunca besinlerle beraber zararlı maddeler de hücre içine geçerek hücrenin fonksiyonunu bozar.
 

 

İçindekiler: %100 Dana Eti

Miktar: 200 gr

Menşe Ülke: Türkiye

Ambalaj: Vakumlu Paket

Alerjen Uyarısı: Alerjen içermemektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Dana , Kavurma , 200 , gr