Menü
Alışveriş Sepetiniz

Zeytin Sütü Yağı 100 ml

Zeytin Sütü

Zengin oksijen deposu olan Kaz Dağları’nın eteklerinde ilaçsız tarım esaslarına uygun olarak yetiştirilen zeytin ağaçlarından erken hasat edilen zeytinlerin mahsulüdür. Elle toplanan zeytinler, geleneksel taş değirmenlerde ezilir. Ezilip hamur haline getirilen zeytinler, ham keten çuvallara yerleştirilir ve bu çuvallardan kendiliğinden damla damla sızan yağ “zeytin sütü” olarak adlandırılır. Bu işlem esnasında herhangi bir fiziksel baskı uygulanmadığından 1 – 1,5 ton zeytinden ancak 1 kg zeytin sütü elde edilebilir.

Herhangi bir ısıl işleme maruz bırakılmadığından zeytinin içeriğindeki vitamin ve mineraller değişime uğramaz ve kaybolmaz. Bu sebeple de “çiğ yağ” olarak da anılmaktadır.

 

Sade Pazar Zeytin Sütünün Özellikleri:

Kuzey Ege zeytinlerinden tarım kimyasalları ve suni gübre kullanılmadan üretilmesi ve içerisinde hiçbir katkı, koruyucu, renklendirici içermemesiyle de Sade Pazar Zeytin Sütü’nü ayrıca özel kılar.

Erken hasat zeytinlerden elde edilmesi sayesinde oleik asit oranı %0,1 ile %0,2 arasındadır. Bu da tadını ve kokusunun hafif, içiminin kolay, sindiriminin ve emiliminin kolay olmasını sağlar.

İçeriğinde saf zeytinyağı dışında herhangi başka bir yağ içermez.

 

Sade Pazar Zeytin Sütü Üretim Aşamaları:

Kuzey Ege zeytinlerinden erken hasat edilen zeytinler elle toplanır ve hiç vakit kaybetmeden değirmene götürülür. Geleneksel usullerle taşa değirmenlerde zeytinler ezilir ve hamur haline getirilir. Ortaya çıkan zeytin hamuru özel olarak hem keten bezden üretilen çuvallara alınır. Zeytin hamuru dolu çuvallar üst üste alınır. Bu şekilde bekletilen çuvallardan herhangi bir baskıya maruz bırakılmadan akan yağlar bir havuzda toplanır. Biriken yağlar cam şişelere doldurulur.

 

 

İçindekiler

Isıl İşlem Görmemiş Çiğ Natürel Sızma Zeytinyağı (%100)

Net Ağırlık: 100 ml

Menşei: Türkiye

Alerjen Uyarısı: Alerjen İçermemektedir.

Raf Ömrü: 12 Ay

 

Bilgilendirme:

Sade Pazar Natürel Sızma Zeytinyağı bir ilaç değildir. Herhangi bir tedavi amaçlı kullanımı için mutlak surette doktor gözetimi şarttır.

Tüm besinlerde olduğu gibi zeytinyağının kulaktan dolma bilgilerle yanlış veya aşırı kullanımının fayda yerine zarar verdiği hekimlerin bildirdiği bilgilerle sabittir.

Hamile ve emzirenlerin, gıda olarak tüketse dahî doktor tavsiyesi ve gözetiminde kullanmaları gerekir.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Zeytin , Sütü , Yağı , 100 , ml