Menü
Alışveriş Sepetiniz

Bezelye Makarnası 200 g

Bezelye Makarnası 200 g

Filizlendirilme yöntemi ile üretilmiştir ve gluten içermez. Baklagiller, tohumlar, tahıllar yapılarında lektin, saponin, fitik asit gibi anti besin ögeleri içerir. Bu ögeler, tohumları dış etkenlerden koruyan bir savunma mekanizmasıdır. Filizlendirme yöntemi, bu savunma mekanizmasını büyük ölçüden ortadan kaldıran bir yöntemdir. Aynı zamanda baklagillerin, tahılların ve tohumların besin değerlerini arttırırken vücut tarafından emilimini kolaylaştır ve sindirimi mümkün hale gelir.

 

Steril iklimlendirme sistemlerinde filizlendirilmiş olan bu ürün 40C’nin altında, bütün vitamin ve mineral değerleri korunarak dehidratörlerde kurutulur, taş değirmenlerde yüksek ısıya maruz kalmadan tam tane olarak un hali getirilir.

 

·         Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir.

·         Yumurta, süt ürünleri, renklendirici, koruyucu, tatlandırıcı, yapay aroma verici, mısır, pirinç̧ ve ilave nişasta içermez.

·         Organik sertifikalı üründür.

·         Tarım Bakanlığı onaylı olup Met Ekolojik Kontrol Sertifikasyon Ltd. Şti. tarafından sertifikalandırılmıştır. (TR-OT-42)

 

İçindekiler:

 

Miktar: 200 gr

Menşe Ülke: Türkiye

 

Pişirme Önerisi:

          Geniş̧ bir tencerede bol suyu kaynatın ardından altını kısın.

          Kaynayan suya makarnanızı ekleyin.

          Orta ateşte karıştırarak 6-8 dk arası pişirin.

          Tadına bakın, istenilen yumuşaklığa geldiğinde süzün.

 

Muhafaza Koşulları:

Doğrudan güneş ışığından koruyunuz.

Serin, kuru ve rutubetsiz yerde saklayınız.

Yabancı koku ve tat içeren maddelerden uzak tutunuz.

 

Bilgilendirme:

T.C. 01.12.2004 tarihli ve 5262 Sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarımının Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğe Uygun Olarak Üretilmiştir.

Tüm ürünler Gıda Güvenlik Yönetim Sistemi olan HACCP 22000, ISO 9001, ISO 14001, ISO10002 belgelerine sahip tesisde üretilmiştir. Tesiste sadece glutensiz ürün üretilmekte olup, çapraz bulaşma riskleri önlenmiştir.

Satın almış olduğunuz ürünler, ham maddeden başlayarak ambalaj malzemesine kadar izlenebilirlik açısında her aşamada denetlenmektedir.

Kaynak: Üretici firmanın verdiği bilgiler doğrultusunda düzenlenmiştir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Bezelye , Makarnası , 200 , g