Menü
Alışveriş Sepetiniz

Keçi Sucuğu 250 gr (Doğal Fermantasyon)

Keçi Sucuğu (Doğal Fermantasyon)

 

Antibiyotikli ve sentetik yemler kullanılmadan doğal yetişmiş, doğada otlamış yerli keçilerin etinden, hiçbir katkı, koruyucu, renklendirici kullanılmadan üretilmiştir.

Gerçek sucuk tadını arayanlara geleneksel usullerle üretmiş olduğumuz keçi sucuklarımız %100 keçi etinden ve keçinin kendi yağından üretilmiştir. Herhangi başka bir tür hayvanın eti ve yağı kullanılmamıştır.

Keçilerin yaşlandıkça kendine has kokularının ağırlaşması söz konusudur. Sade Pazar Doğal Fermantasyon Keçi Sucuğu, genç keçilerin etinden elde edilmesi sayesinde bilinen keçi etinin kendine has ağır kokusunun önüne geçilmiş olur.

Keçilerin sarp kayalıklar, dik yamalar dahil olmak üzere hep hareket halinde olması, kas içi ve deri altı yağ dokusunun az olmasını sağlar. Bu sayede diğer hayvanların etlerine oranla keçi etinin daha düşük kaloriye sahiptir.

Yerli sarımsaklar ve doğal baharatlarla tatlandırılan sucuklarımız ısıl işlem görmemiştir, böylelikle doğal fermente olmuştur. Olgunlaşma süreci ısıl işlem görmüş sucuklarda ısı uygulanarak minimize edilir. Ancak doğal fermantasyon sucuklarda olgunlaşma süresi 10-15 gün aralığında olur. Bu bekleme sürecinde yararlı bakterilerin fermantasyonu gerçekleştirmesi beklenir ve süreç sonunda fermente olmuş doğal sucuk elde edilir.

Sade Pazar Doğal Fermantasyon Keçi Sucuğu, hiçbir plastik ve sentetik madde içeren kılıfla temas etmez. Kılıf olarak doğal bağırsak kullanılır. Bağırsağın kendine has hava geçiren filtreli yapısı sayesinde, taze sucuğun içerisindeki fazla nemin giderilmesi ve fermantasyonu gerçekleştiren yararlı bakterilerin ihtiyacı olan hava sağlanmış olur.

İslami usullerde kesilen keçilerin etleri dinlendirilmiştir. Bu sayede etin kendi aromasına ve yumuşak kıvama ulaşması sağlanarak yüksek kalitede et elde edilir.

Izgarada, tavada, fırında, yemeklerin içerisine eklenerek tüketilebilir. Tüm bu pişirme çeşitleri için uygun formdadır.

Dış yüzeyinde bulunan bağırsak her ne kadar doğal olsa da soyulup et kısmı tüketilmelidir.

 

Muhafaza ederken serin, kuru ve havadar bir yerde bulundurulmalıdır.

 

Nişasta, Sodyum Nitrit, Sodyum Nitrat, Sodyum Sülfit, Monosodyum Glutamat (Çin Tuzu), Askorbik Asit, Şeker, renklendirici, katkı, koruyucu içermez.

 

Sade Pazar Keçi Sucuğu Neden Tek Hayvanın Etinden Üretilir?

Dr. Aidin Salih Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde kitabında; Peygamberimizin (s.a.v.) bir hayvanın etini başka hayvanın eti veya yağı ile birlikte tüketmediğini bildirmiştir. Bu durumun bilimsel yaklaşımını ise şöyle açıklıyor:

Birbirine uygun olmayıp hazmı için farklı enzimler gerektiren yemekler birbiriyle karıştığında sindirilemez. Mesela, karışık et (örneğin, aynı cinsten iki farklı hayvanın eti, bir hayvanın eti ile bir diğerinin yağı, dana ile tavuk eti veya aklınıza gelebilecek herhangi bir et kombinasyonu) birbirlerine zıttır. Bu besinlerin parçalanabilmesi için ihtiyaç duyulan enzimler de birbirine zıttır. Bu durum, sindirim esnasında enzimlerin üretilmesine engel olur ya da üretilen enzimlerin birbirini yok etmesine sebep olur. Yenen yemek sindirilmeden mayalanmaya veya çürümeye başlar. Bu da yemekten sonra kanda lökosit seviyesinin yükselmesine neden olur. Çürüme veya mayalanma sonucu oluşan zehirli ve asitli kalıntılar bağırsaklarda yaşayan faydalı mikropları öldürür, sinir uçlarını zehirleyerek bağırsakların hareketini yavaşlatır ve kabızlık ortaya çıkar. Bağırsakların iç dokuları, faydalı maddelerin yanı sıra zararlı, toksik maddeleri de kana karıştırır.

 

 

İçindekiler:

Keçi eti ve yağı, kaya tuzu, baharat karışımı. (Yağ oranı en çok %30’dur.)

Net Ağırlık: 500 gr

Ambalaj: Doğal Bağırsak

Menşei: Türkiye

Alerjen Uyarısı: Alerjen İçermemektedir.

Raf Ömrü: 1 Ay

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Keçi , Sucuğu , 250 , gr , Doğal , Fermantasyon