Sade Pazar, 2006'da kendi hayatlarınıı sadeleştirmek ve sağlıklı tercihler yapmak isteyen dört arkadaşın kurduğu bir doğal ürünler pazarı.
Sade, sağlıklı, doğal, temiz ve helal ürünleri sunma gayretiyle açılan ilk Sade Pazar mağazası 2008'de İstanbul Fatih'te açtık. 2009'da sadepazar.com e-ticaret sitesini açtık. 2012'de Ankara'da, 2013 ve 2015'te Bursa'da mağazalarını açarak mağaza sayısını 4'e çıkardık. 
İlaçlamasız, suni ve nano gübresiz, GDOsuz atalık tohumlardan, glikozsuz, katkısız ve koruyucu maddesiz gıdaları, 
geleneksel sağlık yöntemlerinin vazgeçilmezleri şifalı bitkileri, 
insana ve doğaya zarar vermeyen, sentetik aroma, GDO, paraben, SLS, EDTA gibi zararlı kimyasallar içermeyen temizlik ürünlerini, 
zararlı kimyasal içermeyen saf malzemeden tekstil ürünlerini Sade Hayat prensiplerine göre özenle seçiyoruz. 
İnsan bedeni ve fıtratını düşündüğümüz kadar, doğayı ve diğer canlıların hayatını da önemsiyoruz. Ürünlerimizi mümkün olduğu kadar geri dönüştürülebilir kağıt ve cam ambalajlara koymayı tercih ediyoruz.
Üretim yeri olarak bozulmamış doğasıyla bilinen Kaz Dağlarının eteklerini seçtik.Yeni markalarımızla üretime burada devam ediyoruz. Doğal baharat, kuruyemiş ve aktariye ürünlerimizi ‘Anadolu Bahçesi’, doğal temizlik ve bakım ürünlerimizi‘Yeşil Köpük’, doğal köy ve çiftlik ürünlerimizi ‘Sade Köy’, geleneksel bitkisel şifalı ürünlerimizi ise ‘Hekimana’  markasıyla dostlarımıza sunuyoruz.
Sade Pazar mağazamız sadece ürün satılan bir yer değil, doğal ve sade hayatla ilgili bir.okul gibi. Sade hayat, doğal sağlık, doğal temizlik, sade mutfak, doğal beslenme, çağdaş gelişmelerin tehlikeleri gibi konularda seminerler, atölyeler ve söyleşiler gerçekleştiriliyoruz