Menü
Alışveriş Sepetiniz

Güllü Hurma Suyu 1 lt

Güllü Hurma Suyu 1 lt
Tükendi
Güllü Hurma Suyu 1 lt
  • Stok: Tükendi
  • Model: ST51881
32,00TL
Vergiler Hariç: 32,00TL

Makam Gold Hurma ve Gül İçeceği

Makam İçecek, iki farklı bitki olan hurma ve gülü, Makam Gold Hurma Gül içeceğinde buluşturuyor. Tamamıyla doğal ve hiçbir katkı maddesi içermeksizin doğadaki özüne uygun olarak üretilen Makam Gold Hurma Gül içeceği, hafif ve keyifli içimiyle iki farklı lezzeti bir arada sunuyor.
Hurma ve Gül

Hurma kullanımı eski çağlara kadar uzanan hurma ağacının lezzetli meyvesidir. Medine, medjul, amber gibi birçok farklı çeşidi ile hurma ağacı özellikle ortadoğu bölgesinde yetiştirilir. Meyveleri kuru veya yaş olarak tüketilir. Tüm hurma çeşitleri karbonhidrat, doymamış yağ asitleri, protein ve lif bakımından çok zengindir. Hurma ayrıca 15 farklı mineral ve C, B1, B2, A vitaminlerini de içerir. Hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10'dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim insanları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler.

Ana vatanı Türkiye, İran ve Çin olan güzel kokulu bitki türlerinde olan gül bitkisi, süs olarak kullanılmasının yanında kozmetik, gıda, tıp ve insan sağlığına yararlı sayısız alanda kullanılmaktadır. Dünyanın en eski güzellik sırlarından biri olan gül, damıtılmış olarak da yüzyıllar boyunca kozmetik ürünlerine, ilaçlara ve şifalı bitki tedavilerine dâhil edilmiştir. Gül esansı yağı, anti bakteriyel, mantar önleyici ve anti virüs özelliklere sahiptir. Ayrıca boğaz yanması, yüksek ateş ve öksürüğü dindirmek için de kullanılmaktadır. Yağ, esans, reçel, sirke ve su olarak çeşitli şekillerde kullanılan gülün sağlığa birçok faydası vardır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Güllü , Hurma , Suyu , 1 , lt